עושים תמ"א 38? היתרונות בתשתית גז חדשה וגם ממה כדאי להיזהר

החלטתם לשפץ את הדירה או שכל הבניין נכנס להליך של תמ"א, כבר תכננתם את הלוק החדש ואפילו בחרתם ריצוף וקרמיקה. אך מה בנוגע לתשתית אנרגיה אשר מהווה אלטרנטיבה צרכנית? וגם מהן הסכנות בבנייה על תשתית גז קיימת, כאשר לא מנתקים אותה. כל הפרטים בפנים

תוכן שיווקי - פמילי גייד בשיתוף פזגז

החלטתם לשפץ את הדירה או שכל הבניין נכנס להליך של תמ"א, כבר תכננתם את הלוק החדש ואפילו בחרתם ריצוף וקרמיקה. אך מה בנוגע לתשתית אנרגיה אשר מהווה אלטרנטיבה צרכנית? במילים אחרות-בזמן תכנון השיפוץ, כדאי לקחת בחשבון בנייה של תשתית גז מתקדמת אשר כוללת לפחות 2 נקודות חיבור לגז.

בד"כ, נקודה אחת תהיה במטבח ותחובר לכיריים והשנייה במרפסת השירות או האמבטיה, בה תוכלו לחבר מחמם מים או מייבש כביסה אשר מופעלים על גז.

מכשירים אלה הם חסכוניים גם בעלות התפעול וגם בזמן. חשוב לציין, אין חובה לחבר את המכשירים באופן מיידי, אך תשתית גז מתאימה תספק לכם צרכים עכשוויים ועתידיים ותחסוך לכם קידוחים מיותרים והרמת ריצוף כאשר תחליטו לעבור למכשירים צורכי גז. מוצרים מבוססי גז לשימוש ביתי חוסכים בעלויות החשמל - ולכן לא מדובר רק במכשירים חסכוניים, אלא גם ידידותיים לסביבה.

חשוב לדעת! בזמן שיפוץ, (במקרה של תמ"א 38/1-תוספת לבניין הקיים) הבית או הבניין נחשבים לכל דבר ועניין כאתר בנייה וע"פ חוק יש לנתק את תשתית הגז בזמן העבודה.

לצערנו הרב, קבלנים רבים לא עושים זאת ויש לדרוש זאת מהם. מדובר בפעולה פשוטה שיכולה להציל חיים. מירי יוטבת, מנהלת תחום תשתיות גז בבנייני מגורים בחברת פזגז, מספרת כי בבניינים בהם התשתית היא של פזגז, החברה מספקת לדיירים כיריים חשמליות חלופיות ללא עלות אשר משמשות בזמן השיפוץ. בכתבת הווידאו מירי יוטבת מסבירה מדוע הגז נחשב כאלטרנטיבה צרכנית נבונה ויש לקחת בחשבון את מערכת תשתית הגז כבר בזמן התכנון של הפרויקט.

למידע נוסף לחצו כאן